Květen 2010

Napadl mě úžasný nápad

29. května 2010 v 10:22 deník
Ale dobře víte,že mám miliony blogů.Tak mě napadlo,že tamty nechám tamtěma,a tento taky,a založím si nový blog,můj jediný blog,který bude navždy :D..Tak co souhlasíte?Já teda jo.Tak jdu na to ^^.

1.Založím nový blog
2.S názvem?...Možná nejj-blogis
3.Takže bude asi na adrese www.nejj-blogis.blog.cz
4.Sinai^^ mi udělá bezva dess.
5.A kdyžtak mi s blogem pomůže.
6.Ani by mě nenapadlo že tam budu mít nějaké nepřátele OO
Tak jo,affs,jdu si vás dát na ten blog nejj-blogis.blog.cz a vy si mě tam taky dejte;)

Trpasličí hroch

29. května 2010 v 7:39 kryptozoologie
Dnes již o existenci tohoto zvířete nikdo nepochybuje, ale jeho existenci se podařilo prokázat teprve v roce 1914. Do té doby "seriózní" vědci odmítali připustit možnost jeho existence. Nebylo nic platné, že byl tento hrošík chován v zoologických zahradách v Dublinu a Hamburgu a po uhynutí podroben pitvě. "Jde o degenerované jedince obyčejného hrocha," tvrdili po přezkoumání materiálů.
Hrošík liberijský byl více než šedesát let popsán podle dvou lebek, zaslaných do Evropy v roce 1843, cestovatelé dále přivezli několik kůží a koster, dvakrát byl chován v zoologické zahradě a přesto v jeho existenci vědci nevěřili.

Choreopsis
Hrošík liberijský.
To už bylo trochu silné kafe pro zoologa Carla Hagenbecka, v jehož zoologické zahradě v Hamburgu byl trpasličí hroch chován. V roce 1910 se domluvil s cestovatelem Schomburgkem, aby se za záhadným hrošíkem do Libérie vypravil.
Ten zmíněného hrocha nakonec skutečně vypátral, ale nezastřelil, neboť nebyl přesvědčen, že je to nutné. (Ostatně v Evropě již byli k dispozici jak kosti, tak i kůže)
Po krutém výsměchu, který ho po návratu čekal, se však zatvrdil. Na další výpravě, kterou uskutečnil aby vzal posměváčkům vítr z plachet, již neváhal a jeden exemplář opravdu zastřelil. Protože nadavkem přivezl ještě 5 živých exemplářů, definitivně tím ukončil jakoukoli diskuzi o neexistenci tvora.

Jak je však pro myšlení "velkých vědeckých kapacit" příznačné, rychle se z porážky oklepali a existenci trpasičího slona popírají stejnými argumenty se stejnou vehemencí…


Podrobnosti

Hrošík liberijský obývá pouze pralesy západní Afriky. Vyhledává bažinaté, vlhké biotopy v okolí řek. Některé poznatky o jeho životě byly získány teprve v zoologických zahradách. Je mnohem menší než hroch. Váží 250- 300 kg a jeho délka činí okolo 180 centimetrů. Není také tak jako jeho větší příbuzný vázán na vodu. Nežije ve stádech, ale vyskytuje se jednotlivě nebo v párech. Přesto velmi dobře plave. V případě nebezpečí se ukrývá v rostlinstvu, zatímco hroch většinou míří přímo do vody. Kožní žlázy také vylučují sekret, který je však bezbarvý. Velkou část svého času pobývá na souši. Má noční aktivitu. Ve dne odpočívá v rostlinstvu poblíž vody. V pralese má vyšlapané chodníky, po kterých se pohybuje. Samci si teritoria na stále stejných místech značí jako hroch trusem, který rozmetává ocasem. Živí se listy, výhonky, plody, trávou a další rostlinnou potravou. Může páchat velké škody na polích a plantážích kulturních rostlin. Na většině území je chráněný zákony jednotlivých států a je zapsán do seznamů CITES II.

V současnosti se chovají v mnoha zoologických zahradách, kde se dobře rozmnožují. Bývají umístěni ve speciálních pavilonech nebo ubikacích. K dispozici musí mít ve výběhu i v ubikaci bazén hluboký asi 60-120 centimetrů. Ten je velmi důležitý. V příliš suchém prostředí často trpí kožními chorobami. Ve výběhu musí mít za slunečného počasí k dispozici zastíněné místo. Chovají se v párech. Někteří jedinci, zejména dospělí samci nebo samice s mláďaty mohou být nebezpeční a útočí i na své ošetřovatele. Mláďata rodí i kojí na zemi. Březost trvá okolo 7 měsíců. Mívají pouze jediné mládě, které samice kojí 9 až 12 měsíců. Při kojení leží na boku. Mládě po narození váží 5-7 kilogramů. S matkou se zdržuje dva až tři roky. Dospívají ve 3-5 letech. U nás se chová v několika ZOO, kde se také rozmnožuje.

(Text je převzat z knihy "Zoologická zahrada", vydalo nakladatelství RUBICO Olomouc v roce 1999)

Lidi prosím^^.Prosím vás mocinky moc

28. května 2010 v 17:54 ostatní
Lidi,mám někoho opravdu moc ráda,a chci zjistit,jestli neznáte nějaké testy na Internetu pro lásku nebo nějaké ty dětské věci ,jako "má mě rád nemá mě rád".Kdyby jste věděli,i kdyby jich bylo třeba 100,ps,řekněte♥

Lady Gaga - Paparazzi

27. května 2010 v 19:58 ostatní
Miluju tu písničku !!!!:-D


Opravdu je moc krásná

Čauky,Čauky lidi :D

25. května 2010 v 18:43 deník
Tak jsem tu,a vím,že jsem už dlouho nepřidala žádný věděcký článek.Ale teď nemám čas.Omlouvám se.Půjdu se Betinkou na procházku a potom se vrátíme a přidám něco.No asi už ne,dnes jsem přidala až nadměrně článků,takže když nenajdu nic uchvacujícího tak asi až pozítří přidám další no.To víte,moc spíchám,a málo komentářů,u každého článku.Nic o proti 25.To byl ten největší počet komentářů na mém blogu.U jednoho článku.Když nepočítám těch 55:D.Jenže polovina byla :-!.Tak já běžím,pá pá lidi:D.


Uru

No a tady mám ještě adoptované zvířatka od super-pejsanci

poem with girls
find hello

vtipy o blondýnkách

25. května 2010 v 16:15 ostatní
Vybírám jen ty co mě baví

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přijde blondýna do obchodu a přeje si kšiltovku. Prodavač ji nějaké nabídne, blondýna si je všechny vyzkouší, ale stale opakuje: "Nee, ta se mi nelíbí..., to není ono..., nemáte nějaké jiné...?" Prodavač proto zajde do skladu, přinese blondýně další, ale blondýně se žádná nezdá. "Slečno" povídá jí prodavač "jsme nejlépe vybavený obchod ve městě a jiné druhy kšiltovek se ani nevyrábějí, tak já opravdu nevím co chcete!" "Víte, já bych chtěla takovou tu kšiltovku, no... to musíte znát..., no, takovou tu s tím kšiltem dozadu.
Blondýna chodí po ulici a (dá se říct:) že přemýšlí pak se zeptá jednoho pána: "Prosím vás kde je druha strana ulice?" Pan ukáže na druhou stranu a blondýna na to "No tak to vidíte tam mi zase řekli ze tady!

Seznámí se mladý muž s blondýnkou. Při rozloučení se zeptá:
"Mohu ti zítra zavolat do práce?"
"Můžeš, ale kdyby to brala šéfová, tak to polož."
"Jak jí ale poznám?"
"Je zrzavá a má brejle."
Policajt zastaví blondýnu na ulici a říká: "Slečno, Váš pes nemá košík." "Ale my nejdeme nakupovat." "Promiňte, to jsem nevěděl."

Sedí blondýnka před zrcadlem a ptá se: "Zrcadlo, řekni, kdo je nejkrásnější?"
A zrcadlo na to: "Uhni, nevidím!"
Víte co to je blondýnka na gymplu?... Vzácná návštěva!!!!!
Proč blondýna umrzla v letním kině?
Chtěla vidět film s názvem: Přes zimu zavřeno!

Zkoušky v autoškole: Komisař se ptá blondýny: Popište nám funkci motoru! Mohu vlastními slovy? Samozřejmě. Brm, brrrrmm, brrrmm .....

Bezejmenný článek 1.

25. května 2010 v 14:42 deník
Tak já nevím.Děkuji za komentáře,děkuji za vše (Krom návštěvi Vivianne) :D
Přemýšlím co budu dnes (neboli lépe řečeno) teď dělat 8-O
Tak se asi na blog.cz prvně podívám co moi Affíci a Ne-Affíci napsali :-)
Potom se podívám na komentáře ;-)
To bude vše[:tired:]
Né né né,počkat...Né tak rychle:-P
AAA-OOO já zase zapomněla co jsem chtěla povikládatO_O
No to nevadí zatím pá pá :-P


Bolí mě hlava jak kráva

24. května 2010 v 17:49 deník
Au Au AU!Opravdu mě strašně bolí hlava.Takže si teď pujdu asi lehnout...Mno...Až taťka nebo mamka přijedou tak jim to řeknu a tak SNAD budu  zítra omluvena ze školy...Mno...Nic lehké...Snad mi s tím uvěří..chjko..Ta hlava

Pravěká veverka

24. května 2010 v 13:53 pravěká zvířata
Hihihi je nádherná :D.Akorát z Doby Ledové.Ta druhá je až ze trojky :D


Scrat

Scratte

Soutěž o nejvíce komentářů!!-zrušena

23. května 2010 v 14:28 ostatní
Je mi jedno kdo se do této soutěže přihlásí,nemusí se ani registrovat,a muže makat na komentářích.Připomínám,že jiné komentáře mažu.Ty jiné pište buď do reklam (reklamy) a ty jiné do předposledního článku.Jinak sem jen pište jakýkoliv slova.O 16:00 uzavírám komentáře a jde se počítata.Ten kdo bud mít nejvíc komntářů vyhrává.Upozorňuji že neberu mí nepřátele.Beru jen 5 lidí!:)

Včerejšek,aneb zapomenuto

23. května 2010 v 10:46 ostatní
Včera ,,jak dobře víte'' jsem byla s rodiči a s bráchem na přehradě v Brně ,,naše bydliště''.Tak jsem vám o tom chtěla povyprávět :)...Mno takže asi tak ve 21:10 jsme vyjeli z domu...Když jsme tam přijeli tak jsme viděli jednu,ale dosti šokující věc.,,Znáte takové ty kolotoče že?'' Takové ty...Mno já vám je popíši jinak by jsme tu byli do večera :D...Vypadá to jako taková obrovská tyč,a na každé straně jsou lidi.A točí se to nahoru dolu nahoru dolu.Potom taková maxi houpačka na dvou maxi tyčích,asi se tyčila tak 4 metry nad zemí...Tak ono se to houpalo že bylo možný z toho snad aj vyletět...A né jenom že se to houpalo..Ale on se to aj ve vzduchu otáčelo xP...Ble na to jít tak vidíte náš oběd ,,maso''.Mno tam byli davy :D..A po strašně pomalé 30 minutovce se konečně rozsvítilo nebe xDD.Rany jak z děla :)...Bléééé..Když jsme šli zpátky tak všude jen samí kuřáci mně se z toho udělalo blbě jak mi to nalítlo do hlavy :!...Omlouvám se,ale o půl dvanácté silně pochybuji že byste šli ještě na komp :D..Takže jsem tu pak už nebyla xDD

Šavlozubá šelma ze střední Afriky

23. května 2010 v 9:02 kryptozoologie


Zprávy kryptozoologů hlásí pověsti o pozorování šavlozubé šelmy která má údajně žít v horských masívech Středoafrické republiky. Nedávno podané svědectví o napadení malého chlapce šavlozubou šelmou, což dosvědčilo i zranění dítěte se stopami po velkých tesácích, opět obnovilo zájem kryptozoologické společnosti o tajemnou kočkovitou šelmu, která je v místním jazyce nazývána "wasako" a obývá hlavně jih Zaire.
Dle dostupných informací se jedná o kočkovitou šelmu velikosti lva, která po většinu času žije v močálech a na březích vodních toků. Živí se hlavně rybami a vodními ještěry, stejně tak jako savci, kteří se přijdou k vodě napít. Dle sdělení domorodců zabíjí mladé slony, antilopy, hrochy a krokodýly. Váží údajně kolem 300 kg.
Pro porovnání velikosti, uvádím následující stať uvedenou v "Guinnessově knize rekordů". Nejmohutnější velká kočkovitá šelma chovaná nyní v zajetí je dospělý samec, kříženec indického tygra a lva pojmenovaný Cubanacan v Alipore ZOO v Kalkatě, který prý váží nejméně 360 kg. Tento živočich je v kohoutku 1,32 m vysoký (srovnej s 1,11 m výšky lva Simby) a má 2,5 m celkové délky. Průměrný dospělý africký lev (Panthera leo) měří celkem 2,7 m, je v kohoutku 97 cm vysoký a váží 180-185 kg.
Pozorování "wasaka" je velice vzácné - vede noční život, je již velice vzácný, zřejmě na hranici přežití druhu. Dle odhadu by se jeho početní stav mohl pohybovat kolem hranice 300 jedinců. Nikdy nebyl spatřen ve skupině či páru. Což by mohlo znamenat že se jedná o samotářskou šelmu sdružující se pouze v době páření. Jeho chování a místo výskytu rozhodně neukazuje na klasického lva a nabízí se možnost skutečného přežití šavlozubé šelmy v odlehlých částech Afrického kontinentu

CigauOblast výskytu - Sumatra.

23. května 2010 v 6:47 kryptozoologie
Z oblasti Národního parku Kerinci Seblat je hlášen výskyt velké černě zbarvené šelmy které domorodci říkají Cigau. Dle jejich svědectví při setkání s člověkem bez sebemenší příčiny okamžitě útočí. Jak uvedl ve své knize "Svět tajemných zvířat" pan Jaroslav Mareš, Cigau nenávidí člověka a jeho častou kořistí se prý stává i další záhadný tvor - v oblasti se vyskytující orang pendek. Barva srsti ji v přítmí pralesa činí takřka neviditelnou. Zbarvením prý silně připomíná černého pardála, ale ten ani klasický levhart na ostrově Borneo nežije. V oblasti jsou dle sdělení pana Mareše lidožraví tygři a je podivné, že by si domorodci vymýšleli šelmu, která je dle jejich popisu menší než tygr sumatránský. Domorodci tuto šelmu popisují jako statnější s větší hlavou. Je ovšem pravděpodobné, že tato šelma již vyhynulu, soudě alespoň podle nulového množství zpráv z poslední doby.

Dnes v 21:00 jdeme pryč

22. května 2010 v 20:21 ostatní
A kam?Mno přece na přehradu :D!Bude tam ohňostroj:D!Když mě tam mamka zvala tak jsem si říkala "Né,co je na ohňostroju tak zajímavýho je beztak už okoukanej".Ale potom mi mamka řekla že to není jen tak ledajaký ohňostroj,že se bude rožínat celý město!Tak jsem to nakonec odsouhlásla :D!Vrátíme se tam v 22:00 nebo v 23:00 takže mě tu teď neočekávejte xDD!


PP Affínci :D


Vaše Uru

Krokodýlí žába - postrach Kadazanů

22. května 2010 v 18:35 kryptozoologie

Řeka Segama na severním Borneu se na první pohled nijak neliší od podobných pralesních veletoků. Na rozdíl od všech ostatních, však její okolí obývají záhadní tvorové, kteří nejsou k vidění nikde jinde na světě. Během týdenní plavbě po Segamě mi o nich vyprávěl osmdesátiletý kadazanský rybář Bateig Labi. Tento patriarcha kampongu Bugit Balačon rozhodně není žádný mluvka a jeho okolí mu dává najevo hlubokou úctu a nesmírně si váží jeho rad a zkušeností.

Asi třímetrového netvora, kterému zdejší Kadazanové říkají zcela případně "krokodýlí žába" viděl Bateig v pralesích kolem Segamy několikrát. Měl prý obrovskou krokodýlí hlavu a mohutné slizské tělo obojživelníka. Strašidelné stvoření se na Bateiga podívalo vypoulenýma očima a pak s velkým rámusem zmizelo v neproniknutelných houštinách. Je jisté, že to nemohl být žádný z dnešních známých obojživelníků. Jen pro ilustraci - největší ze všech druhů žab skokan obrovský ze západní Afriky dosáhl s nataženýma nohama délky téměř devadesáti centimetrů. To je sice úctyhodná velikost, ale jak jistě uznáte, na záhadnou "krokodýlí žábu" je to přece jen trochu málo.

Nadějnějšího kandidáta bychom mohli hledat mezi mloky - rekordní délka velemloka čínského z provincie Chunan byla 1, 8 metru při váze 65 kilogramů. I takový velemlok, který by se navíc na souši mohl maximálně líně plazit, je jen velmi chabým pokusem o vysvětlení tajuplného fenoménu. Navíc velemlok svým tvarem těla žábu prakticky vůbec nepřipomíná, i když oba patří do společné třídy obojživelníci /Amphibia/.

V této "krajně napjaté" situaci mě napadají dvě hypotézy - tou první, byť značně nepravděpodobnou, by bylo přežití paleontologům dobře známých obřích obojživelníků. Například vyhynulí příslušníci rodů Mastodontosaurus, připomínající nestvůrné žáby měřili více než čtyři metry a byli obávanými dravci. Jak víme ze zkamenělin, jenom samotné lebky děsivých gigantů byly delší než jeden metr! Přežití těchto obojživelných obrů je však značně nepravděpodobné vzhledem k obecné citlivosti obojživelníků na jakékoliv změny prostředí.

Na druhou hypotézu mě přivedla návštěva krokodýlí farmy nedaleko severobornejského města Sandakanu. V betonových nádržích zde vedle plně vzrostlých pětimetrových jedinců přežívají i deformovaní krokodýli bez ocasu, jejichž od narození zmrzačená těla skutečně vzdáleně žáby připomínají.

Není možné, že by pověsti o tajemném žabím fantómovi měly za svůj základ právě pozorování těchto bezocasých jedinců, kteří nějakým zázrakem překonali své postižení a specializovali se spíše na lov suchozemských živočichů než ryb? I to je možné řešení záhady od řeky Segamy.
Představa přeživších mastodontosaurů, kteří se v pralesích do dnešních dnů zmocňují své kořisti je však nepochybně daleko lákavější.


Existují dodnes příšery známé leda z Jurkého parku?

22. května 2010 v 18:04 kryptozoologie
Mnohé indicie naznačují, že v určitých oblastech mohli přežít tvorové jež věda pohřbila před miliony let. Jednou z nejslibnějšich oblastí se jeví být pralesy střední Afriky se svými monstry, mezi něž patří dlouhokrká ninkenanka, býložravé mokele membe či masožravý netvor čipekwe. Kupodivu i civilizovaná Evropa má svá jezera Loch Ness, Storsjön a další.
V oblasti Amazonie je hlášen výskyt obrovského krokodýla kterého známe zatím jen z fosilních zbytků nalezených v Brazílii.
"Gigantické monstrum s latinským názvem Purusaurus brasiliensis je zřejmě největším masožravcem, který kdy na Zemi žil," tvrdí ostravský novinář a kryptozoolog Vojtěch Sláma. Se svou více než patnáctimetrovou délkou a zhruba osmnáctitunovou váhou, což je přibližně váha čtyř slonů, by lehce trumfl i takovou příšeru, jakou byl tyranosaurus ze Spielbergova trháku Jurský park.
Otázkou, zda mohou ještě dnes přežívat v afrických či amerických řekách a močálech dlouhokrcí plesiosauři, obří krytolebci či dokonce dinosauři, se Sláma zabývá ve své nové knize Hon na vodní příšery. Vypráví v ní o tajuplných netvorech, jak to vyslechl od domorodců na svých expedicích po malajském Borneu, africké Gambii a venezuelské a brazilské Amazonii.
Několik těchto monster je popsáno na následujícich stránkách.Smilodon - Video

22. května 2010 v 17:13 pravěká zvířata
Toto video je v Anglickém jazyce,takže vám jen stručně řeknu o čem je.

 - Je to o tom,že v Californii v Asvaltovaném jezírku se našli pozůstatky smilodonůBaryonyx

22. května 2010 v 16:28 dinosauři
Baryonyx ("těžký dráp") je pojmenován podle obrovského drápu, který měl na palci předních končetin. Ten dosahoval za života velikosti až 35 cm. Byl nalezen v cihelně v Surrey amatérským paleontologem Williamem Walkerem v roce 1983. Žil přibližně před 120 milióny let. Jeho fosílie byly nalezeny v Anglii a v Nigeru.
Baryonyx dosahoval délky 10 m, výšky 2,5 m a hmotnosti kolem 2 tun. Byl to po dvou chodící masožravec, který se živil především rybami a mršinami. Tato skladba potravy byla odvozena z tvaru jeho štíhlých a prohnutých čelistí, které do značné míry připomínaly čelisti krokodýla (gaviála).[1] Také jeho silné přední končetiny napovídají tomuto předpokladu.
model baryonyxe

Guanlong

22. května 2010 v 16:07 dinosauři
Guanlong ("korunovaný drak") byl teropodní dinosaurus, žijící na území dnešní Číny před 160 miliony let (perioda Oxford, období svrchní jury). Tento teropod představuje nejstaršího známého tyrannosauroida, který žil o celých 92 milionů let dříve, než populární Tyrannosaurus (dělí je tedy mnohem delší doba než tyrannosaura od současnosti).